בטיחות בדרכים בעת החזרה לבית הספר

ילדים רבים חוצים כבישים בדרך אל בית הספר וממנו הביתה.

להלן כמה כללי בטיחות בדרכים שיעזרו לכם הנהגים לשמור על ילדינו בשלום ולמנוע מהם סכנות: האחריות לשלומם ובטיחותם מוטלת על ההורים שצריכים לספק להם הסברה נאותה, ועל הנהגים הנדרשים לנהוג בזהירות

בטיחות בדרכים מבית הספר וחזרה

הילדים בדרכים – האחריות היא על הנהגים

כשהילדים שבים מבתי הספר והגנים בשעות הצהריים - הנהגים צריכים לפקוח עיניים ולנהוג במשנה זהירות. ילדים צעירים שחוצים את הכביש, לרוב אינם יכולים להפעיל את שיקול הדעת הנכון ולהחליט האם לחצות ברגע מסוים או להמתין על שפת המדרכה עד שתחלוף הסכנה.

יש שיגידו שבמקום בו ילדים צעירים חוצים כביש ישנן משמרות בטיחות שאמורות לכוון אותם ולשמור עליהם. עם זאת, המציאות מוכיחה שלא די במשמרות הבטיחות ובנאמני זהירות בדרכים שמכשירות העיריות כדי לסייע לילדים לשוב הביתה בשלום. עיקר האחריות נופלת על כתפיכם, הנהגים. מדובר באחריות כבדה ביותר – חיים של ילד, חיי אדם.

להלן מספר כללי בטיחות בדרכים, שיסייעו לכם הנהגים לשמור על שלומם של הילדים בדרכים:

  1. שמרו על תקינות הרכב והבלמים: בכל בעיה או תקלה שתאתרו ברכב, פנו אל קצין בטיחות בתעבורה או גשו אל המוסך הקרוב לשם אבחון ובדיקה. כך תוכלו לוודא האם ניתן להמשיך ולנהוג ברכב או שנדרש לו טיפול. תקינות הרכב ובלמיו הינם גורם קריטי, שעשוי למנוע תאונה ופגיעה בילדים הולכי הרגל.
  2. המהירות הורגת! הורידו את הרגל מדוושת הגז כשאתם נוהגים בקרבת גני ילדים ובתי ספר. מדובר באזורים מועדים לפורענות מבחינת חציית הכביש על ידי ילדים.
  3. הימנעו מעקיפת רכבי הסעות ילדים: הדבר מסוכן מאוד. אתם עלולים חלילה שלא להבחין בילד שחוצה את הדרך כאשר רכב ההסעות מסתיר אותו מעיניכם. תאונות רבות קרו בסיטואציות דומות ולכן יש להישמר ולהיות ערניים לנושא.
  4. השתמשו במשקפי שמש שימנעו מכם סנוור: שמש מסנוורת עלולה בהחלט להוות גורם לתאונות דרכים. בכל מקרה, תמיד הקפידו להאט את מהירות הרכב בזמן שהשמש מסנוורת.
  5. היו קשובים לקולות הרחוב: הנמיכו ככל הניתן את המוזיקה ברכב, ופתחו מעט את החלון כדי שתהיו ערים לקולות הסביבה והילדים. המציאות מוכיחה כי גם לחוש השמיעה יש תפקיד חשוב בשמירה על הבטיחות בדרכים.
  6. באם אתם רוכשים רכב חדש: זהו בדיוק המקום הראוי להתייחס גם למספר כוכבי הבטיחות בהגנה על הולכי רגל.

כהורים, הקנו לילדיכם את הידע הנדרש לחציית הכביש בצורה בטוחה:

הנחו את הילדים לעצור צעד אחד לפני שפת המדרכה, להסתכל לכל הכיוונים, להאזין לקולות התנועה, לחצות רק כשאין רכב בטווח הראייה, לחצות בקו ישר ובהליכה ערנית ומהירה תוך הסתכלות לצדדים.

למדו את ילדיכם מהי הדרך הבטוחה ביותר לבית הספר – הם לא יכולים לקבוע זאת בעצמם. לעיתים הדרך הבטוחה היא זו הדורשת מינימום חציית כבישים ולעיתים זו הדרך שעוקפת כביש מסוכן במיוחד. אל תבחרו בדרך הקצרה - גם אם המסלול הבטוח איננו הקצר ביותר, הוא לבטח המוגן ביותר עבור ילדיכם.

צרו קשר עם לופו שירותי קצין בטיחות בתעבורה
בטל` 09-7662733 או באמצעות צור קשר

בטיחות בדרכים

Comments are closed.

Call Now Button