דלקן אוניברסלי

היערכות לקראת דלקן אוניברסלי

ע"פ התקנה החל מתאריך 01.01.2019 לא תינתן האפשרות לתדלק רכב בדלקנים הישנים (פזומט/דלקן) תדלוק רכב בדלקן יהיה מסוג דלקן אוניברסלי בלבד, נכון להיום קיימים מאות אלפי כלי רכב שעדיין לא התחילו את תהליך ההחלפה ולא ערוכים לקראת הדלקן האוניברסלי.

דלקן אוניברסלי

היערכות להחלפת דלקנים

כחלק מהשירותים בלופו ניהול ציי רכב, אנו מנהלים את החלפת הדלקנים מבעוד מועד זאת כדי להיות ערוכים ללחצים שצפויים להיות בעמדות ההתקנה, יש לציין כי בארגונים עם ציי רכב גדולים אנו מתאמים מתקינים למגרשי החניה בחברות להתקנה מרוכזת ובכך חוסכים את הצורך של עובדים להגיע לעמדות ההתקנה (מיותר לציין את החיסכון הכספי כתוצאה מכך), שירות זה ניתן ללקוחות לופו כחלק משירותי ציי הרכב.

תקנות דלקן אוניברסלי

החוק להתקנת דלקן אוניברסלי עלה ביוזמת משרד האנרגיה. על אף התנגדות נחרצת, עקבית ועיקשת של חברות הדלק הגדולות. בשל עתירות שהוגשו על ידי חברות הדלק מימושו נדחה פעם אחר פעם אך המערכה בעד ונגד התקנת דלקן אוניברסלי הסתיימה ב-12.6.17.

על פי הצעת בג"צ משכו חברות הדלק הגדולות את העתירות נגד הוראות משרד האנרגיה על התקנת דלקן אוניברסלי ותיקון תשע"ה-2015 שקבע צעדי ביניים שיפשרו לתחנות הדלק להתאים עצמן לקראת מימוש מלא של התקנות כפי שדרש המחוקק.

בתהליך הביניים היה על תחנות הדלק לאפשר שימוש בו זמנית גם בדלקני החברה וגם דלקן אוניברסלי. הן חויבו לשלושה דלקנים אוניברסליים לפחות ועל פי הוראות התקנה שהתקבלה לא יותר להם למכור דלק בדלקני החברה לאחר ה-1.1.2019.

המלצות לגבי דלקן אוניברסלי

  • יש להיכנס מיידית לתהליך החלפה של כל הדלקנים "הרגילים" (דלקן/פזומט) לדלקנים אוניברסלים בכל רכבי החברה (רכבים חדשים כבר מגיעים עם דלקנים אוניברסלים - אך מומלץ לוודא זאת).
  • בהזדמנות זו מומלץ להיכנס למשא ומתן עם חברות הדלק ולרענן את החוזים מולם.

אז למה לנו דלקן אוניברסלי

המטרה של משרד האנרגיה להכניס לשימוש את הדלקן האוניברסלי היא ליצור יותר תחרות, כיום, כאשר חברה חותמת הסכם עם חברת דלק, היא בעצם מחויבת לה מתוקף העובדה כי ברכבי החברה קיימים דלקנים של אותה חברה, והעובדים הם לקוחות שבויים של אותה חברת דלק, דלקן אוניברסלי יסיר את ההתחייבות הזאת ועובדים יוכלו לתדלק בכל מקום שהם ירצו (ובתנאי שקיים הסכם), כמו כן חברה תוכל לחתום הסכם עם מספר חברות דלק במקביל וליצור תחרות בניהם.

למידע נוסף על דלקן אוניברסלי פנו אל לופו שירותי ציי רכב 

בטלפון 09-7662733 או באמצעות צור קשר


התקן אוניברסלי

התקן תדלוק אוניברסלי

דלקן אוניברסלי

התקן תדלוק אוטומטי הינו רכיב המותקן ברכב המאפשר תדלוק ללא צורך בתשלום במקום.

  • החיוב מתבצע בהתאם להסכם בין תחנות הדלק לארגון.
  • התקן אוניברסלי אינו מאפשר שימוש בכל תחנות הדלק וניתן לשימוש רק עם חברות דלק מולם נחתם הסכם עם חברתכם.
  • עם הצורך והרצון לפתוח את השוק ולאפשר לחברות וארגונים שונים לעשות הסכמים עם חברות דלק נוספות ולא להיות כבולות לאחת (עד היום לכל חברת דלק היה התקן תדלוק משלה ולא יתאפשר לתדלק איתו בתחנות דלק אחרות).
  • משרד האנרגיה החליט לקדם את רפורמת התקן תדלוק האוניברסלי ובכך לאפשר עבודה מול מספר חברות דלק ביניהן גם חברות הדלק הקטנות (שלעיתים בהם מחירי הדלק טובים יותר) ולהגדיל את התחרותיות, והאפשרות להשתתפות במכרזים לכל חברות הדלק השונות.
  • בנוסף התקן תדלוק האוניברסלי הוא התקן חדיש ואלחוטי העומד בתקן 6200 יכול להימכר על ידי כל חברות הדלק ו/או יצרני התקני תדלוק. התקן החדש אינו ניתן להעברה מרכב לרכב וברגע שהוא מנותק מגוף הרכב הוא הופך ללא פעיל בעקבות מערכת השמדה עצמית.

התקני תדלוק לשוק הפרטי ובעולם

  • ישראל היא הראשונה בעולם בהטמעת מערכת מסוג זה. במשק הישראלי התקני תדלוק נפוצים מאוד ולכן יש צורך לפתוח את השוק לספקים נוספים ולאפשר תחרות.
  • השוק הפרטי יוכל ליהנות גם הוא משינוי זה בתקווה שבעתיד הקרוב יכנסו גופים שונים שיוכלו לשווק התקני תדלוק אוטומטי ולפתוח את השוק לתחרות, במחיר ובנוחות.
  • החל מתאריך 01/01/2019 כל הדלקנים הישנים יפסיקו לעבוד על פי הנחיות משרד האנרגיה.

תדלוק נעים

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה והבהרה.

בברכת נסיעה נעימה והגעה בטוחה !

קציני בטיחות בתעבורה

לופו ניהול ציי רכב

למידע נוסף על התקן אוניברסלי פנו אל לופו שירותי ציי רכב ושירותי קצין בטיחות בתעבורה

בטלפון 09-7662733 או באמצעות צור קשר

Call Now Button