דלקן אוניברסלי

לופו ניהול ציי רכב - היערכות לקראת דלקן אוניברסלי

ע"פ התקנה החל מתאריך 01.01.2019 לא תינתן האפשרות לתדלק רכב בדלקנים הישנים (פזומט/דלקן) תדלוק רכב בדלקן יהיה מסוג דלקן אוניברסלי בלבד, נכון להיום קיימים מאות אלפי כלי רכב שעדיין לא התחילו את תהליך ההחלפה ולא ערוכים לקראת הדלקן האוניברסלי.

כחלק מהשירותים בלופו ניהול ציי רכב, אנו מנהלים את החלפת הדלקנים מבעוד מועד זאת כדי להיות ערוכים ללחצים שצפויים להיות בעמדות ההתקנה, יש לציין כי בארגונים עם ציי רכב גדולים אנו מתאמים מתקינים למגרשי החניה בחברות להתקנה מרוכזת ובכך חוסכים את הצורך של עובדים להגיע לעמדות ההתקנה (מיותר לציין את החיסכון הכספי כתוצאה מכך), שירות זה ניתן ללקוחות לופו כחלק משירותי ציי הרכב.

תקנות

החוק להתקנת דלקן אוניברסלי עלה ביוזמת משרד האנרגיה. על אף התנגדות נחרצת, עקבית ועיקשת של חברות הדלק הגדולות. בשל עתירות שהוגשו על ידי חברות הדלק מימושו נדחה פעם אחר פעם אך המערכה בעד ונגד התקנת דלקן אוניברסלי הסתיימה ב-12.6.17. על פי הצעת בג"צ משכו חברות הדלק הגדולות את העתירות נגד הוראות משרד האנרגיה על התקנת דלקן אוניברסלי ותיקון תשע"ה-2015 שקבע צעדי ביניים שיפשרו לתחנות הדלק להתאים עצמן לקראת מימוש מלא של התקנות כפי שדרש המחוקק. בתהליך הביניים היה על תחנות הדלק לאפשר שימוש בו זמנית גם בדלקני החברה וגם דלקן אוניברסלי. הן חויבו לשלושה דלקנים אוניברסליים לפחות ועל פי הוראות התקנה שהתקבלה לא יותר להם למכור דלק בדלקני החברה לאחר ה-1.1.2019.

המלצות לגבי דלקן אוניברסלי

  • יש להיכנס מיידית לתהליך החלפה של כל הדלקנים "הרגילים" (דלקן/פזומט) לדלקנים אוניברסלים בכל רכבי החברה (רכבים חדשים כבר מגיעים עם דלקנים אוניברסלים - אך מומלץ לוודא זאת).
  • בהזדמנות זו מומלץ להיכנס למשא ומתן עם חברות הדלק ולרענן את החוזים מולם.

אז למה לנו דלקן אוניברסלי

המטרה של משרד האנרגיה להכניס לשימוש את הדלקן האוניברסלי היא ליצור יותר תחרות, כיום, כאשר חברה חותמת הסכם עם חברת דלק, היא בעצם מחויבת לה מתוקף העובדה כי ברכבי החברה קיימים דלקנים של אותה חברה, והעובדים הם לקוחות שבויים של אותה חברת דלק, דלקן אוניברסלי יסיר את ההתחייבות הזאת ועובדים יוכלו לתדלק בכל מקום שהם ירצו (ובתנאי שקיים הסכם), כמו כן חברה תוכל לחתום הסכם עם מספר חברות דלק במקביל וליצור תחרות בניהם.

למידע נוסף פנו אל לופו שירותי ציי רכב בטלפון 09-7662733 או באמצעות צור קשר