הסיכון בהנחת רגליים על הדש-בורד

יש למנוע מהנוסעים ברכב היושבים לצד הנהג להניח את רגליהם על הדש-בורד. הנוחיות אינה משתלמת כאשר היא טומנת בחובה סכנה לתאונת דרכים

אין להניח רגליים על הדש-בורד!

התמונה הבאה מוכרת לכם? רכב שנוסע בכביש מהיר, מוסיקה מתנגנת בכיף, מצב רוח מעולה, ו.....רגליים על הדש-בורד. נוסעים רבים שיושבים לצד נהג הרכב נוהגים להניח את הרגליים על הדש- בורד.

אין ספק שזה נוח לאוורר את הרגליים, למתוח את השרירים ולחלץ את העצמות – אבל לא על חשבון נהיגה בטוחה!

הנחת רגליים על דש-בורד עם או בלי כריות אוויר – הינה מסוכנת ועלולה לגרום לתאונות שתוצאותיהן הרות גורל. אנשים רבים אינם מודעים לעובדה הזו, ורבים אחרים שמודעים לנושא מייחסים לו חשיבת פחותה. הגיע הזמן להבין שהנחת רגליים על הדש-בורד היא פעולה אסורה בהחלט. מחיר הנוחות עלול להיות יקר מדי.

מהי הסכנה שבהנחת רגליים על גבי הדש-בורד?

הרגליים המונחות על גבי הדש-בורד עלולות לחסום לנהג את שדה הראייה מצד ימין ולהסתיר מעיניו את מראת הצד. כתוצאה מכך עלולה להיגרם תאונה.

במקרה של התרחשות תאונה ברכב ללא כריות אוויר, תנוחה בה הרגליים הינן על גבי הדש בורד עלולה לגרום לנוסע להתנגש עם ראשו בברכיו – זה בוודאי לא יהיה נעים!

כרית אוויר מופעלת לגודלה המלא תוך 0.7 שניות ובמהירות של 300 קמ"ש. אין שום סיכוי שהנוסע המניח את רגליו על גבי הדש-בורד יספיק להזיז אותן בזמן כה קצר. במקרה של תאונה עם כריות אוויר, תנוחה מסוג זה תניף את רגלי הנוסע כלפי מעלה בצורה מסוכנת.

כל זה מוביל למסקנה חד משמעית: הדש-בורד לא נועד להנחת רגליים!

נוסעים ברכב – מחובתכם להימנע מההרגל המסוכן ולמצוא מקום בטוח יותר להנחת הרגליים.

נהגי הרכב – מחובתכם להיות ערניים למתרחש ברכבכם, להעיר לנוסעים לצידכם במידה ויניחו את רגליהם על גבי הדש-בורד, ולמנוע מהם לעשות פעולה מסוכנת כזאת.

כדאי להקשיב לכל טיפ שנותן קצין בטיחות בתעבורה
צרו קשר עם לופו שירותי קצין בטיחות בתעבורה
בטל` 09-766-2733  או באמצעות צור קשר

הדש-בורד

Comments are closed.

Call Now Button