פנצ`ר והחלפת גלגל ברכב

קרה לכם פנצ`ר ברכב? מה עושים? איך מחליפים גלגל? כל השלבים והשיטות לטיפול בפנצ`ר ולהחלפת גלגל ברכב – צעד אחר צעד

יש פנצ`ר? יש גם עזרה ראשונה!

הגעתם לרכב וגיליתם שבאחד מגלגליו אין אוויר כלל או שיש בריחה איטית של אוויר? בדיוק למקרים כאלה חשוב שהרכב יהיה מאובזר בעזרה ראשונה - "פאסט" ספריי אנטי פנצ`ר. התכשיר מתיז קצף דביק המתפזר לתוך הגלגל, ומבצע בו "סתימה זמנית" עד שיועבר לתיקון מקצועי בפנצ`רייה. פחית האנטי פנצ`ר הינה לשימוש חד פעמי בלבד. היא תספק לכם פתרון מהיר ונקי, שאינו דורש מאמץ רב.

שלבי השימוש באנטי פנצ`ר "פאסט":

 1. זהו את הגלגל התקול ונסו להביאו למצב שבו הוונטיל נמצא בשעה 06:00 (תחתית הגלגל).
 2. ודאו שהרכב עוצר במקום בטוח ורחוק מתנועה זורמת. במקרה שאתם נאלצים לבצע את הפעולה בסמוך לכביש בין עירוני או מהיר - לבשו אפוד זוהר.
 3. שקשקו את הפחית היטב, פתחו את המכסה השקוף וחברו את קצה הצינורית לוונטיל.
 4. לאחר הברגת הצינורית לוונטיל, רוקנו את כלל הפחית לצמיג התקול.
 5. לאחר ריקון הפחית, שחררו את הצינורית מהוונטיל.
 6. סעו עם הרכב כ- 5 ק"מ על מנת לפזר את החומר הדביק בתוך הגלגל בצורה יעילה.
 7. השלימו לחץ אוויר לפי הצורך עד להגעה לפנצ`רייה.

החלפת גלגל ברכב – כל אחד יכול!

הציוד הנדרש:

 1. גלגל רזרבי תקין ומנופח
 2. מפתח גלגלים (ידית או צלב)
 3. ג`ק (מגבה)
 4. ידית לג`ק
 5. משולש אזהרה
 6. אפוד זוהר (חובה בכביש בינעירוני ומומלץ בכל יציאה מהרכב)

שלבי ביצוע החלפת גלגל ברכב:

 1. התמקמות בטוחה התמקמו בצורה בטוחה. רדו לשוליים באזור עם שול רחב ככל הניתן, עצרו בתחנת דלק, במפרץ חניה או בכל מקום המרוחק מתנועה זורמת. עדיף לעצור במישור ובכביש ישר על מנת לראות ולהיראות (בעיקול הרבה יותר קשה לנהגים להבחין בכם). הדליקו אורות מצוקה ולבשו אפוד זוהר. מקמו את משולש האזהרה במקום בו ניתן יהיה להבחין בו ממרחק של כ-100 מטרים.
 2. שחרור הגלגל הוציאו את הגלגל הרזרבי ואת כלי הנהג לאזור הגלגל המפונצ`ר. במידה וקיימת צלחת נוי (טסה) – הורידו אותה. התחילו לשחרר את האומים של הגלגל התקול – סובבו נגד כיוון השעון ושחררו בלבד. במקרה שהברגים/ אומים קשים לפתיחה - ניתן להיעזר עם הרגל.
 3. הרמת הרכב עם הג`ק (מגבה) מקמו את הג`ק בקנט המיועד לכך (ניתן לראות מיקום בספר הרכב) וסובבו את הידית המחוברת לג`ק לכיוון ההרמה. יש להרים עד שהגלגל יהיה לגמרי באוויר, ולקחת מרווח ביטחון של 15 ס"מ בכדי לאפשר את כניסת הגלגל הרזרבי המנופח.
 4. הורדת הגלגל התקול והחלפתו הסירו את האומים/ברגים והניחו אותם בצד. הורידו את הגלגל המפונצ`ר, והתקינו את הגלגל הרזרבי. חזקו את האומים ככל שניתן עם היד (חיזוק עם מפתח יש לבצע רק בסיום). זכרו : חיזוק הברגים ייעשה בסיבובים עם כיוון השעון.
 5. הורדת הרכב הורידו את הרכב בעזרת הג`ק עד הסוף. חזקו בכוח את האומים/ברגים עם מפתח הגלגלים בהצלבה. אספו את הכלים, את הגלגל התקול ואת משולש האזהרה. סעו לפנצ`רייה הקרובה לתקן את הגלגל עם התקר.

החלפת גלגל ברכב הושלמה - סעו בזהירות!

בדקו צמיגים ולחץ אוויר תקין
שמרו על עצמכם ועל הנוסעים אתכם

החלפת גלגל ברכב

Comments are closed.

Call Now Button