מושבי בטיחות לילדים ברכב – חובתכם כהורים!

טיפ מטעם קצין בטיחות בתעבורה של לופו – חובה להשתמש במושבי בטיחות ובוסטרים בכל נסיעה. ילד עד גיל 4 חייב במושב בטיחות. מגיל 4 עד למשקל 18 ק ג יש להשתמש בבוסטר

מושבי בטיחות לילדים, טיפים חשובים מקצין בטיחות בתעבורה

מושבי בטיחות לילדים – מצילים חיים

האם מושבי בטיחות הכרחיים? חשוב לדעת כי מבין הגורמים השונים לפגיעות בילדים, תאונות דרכים מהוות את הגורם השני לאשפוז והגורם הראשון לתמותת ילדים. חשוב עוד יותר לדעת, שמושבי בטיחות ובוסטרים הוכחו כיעילים ביותר בהפחתת הפגיעות של ילדים כנוסעים ברכב. הנתונים המשמעותיים מצביעים על כך שמושבי בטיחות מפחיתים 60%-54% ממקרי המוות בפעוטות, כ-59% מהפגיעות בילדים הנוסעים ברכב וכ-69% מהמקרים הדורשים אשפוז.

מושבי בטיחות – גם בנסיעה קצרה!

אל תטעו לחשוב, שמושבי בטיחות נועדו רק לנסיעות ארוכות או לנסיעות מחוץ לעיר. מחקרים מצביעים על כך שאחוז התאונות בנסיעות קצרות הינו גבוה במיוחד. לפיכך, גם בנסיעה קצרה של שתי דקות, וגם כשאתם נוסעים למרחק שני רחובות מהבית – אל תתעצלו, אל תזלזלו, ואל תוותרו על הושבת התינוק/פעוט/ילד במושב הבטיחות. כל התנהלות אחרת שלכם מסכנת את חיי ילדיכם.

כללים בסיסיים בהסעת ילדים ברכב

תינוקות עד גיל שנה במשקל עד 9 ק"ג – יש להושיב במושב בטיחות כשפניהם כנגד כיוון הנסיעה.
פעוטות/ילדים מגיל שנה עד ארבע, השוקלים בין 18-9 ק"ג – יש להושיב במושב בטיחות עם כיוון הנסיעה, המצויד ברצועות חגירה פנימיות.
ילדים מגיל ארבע ומעלה, השוקלים עד 18 ק"ג או שגובהם עד 145 ס"מ – יש להושיב בבוסטר (מושב מגביה), כאשר החלק תחתון של החגורה כרוך על אגן הירכיים של הילד, וחלקה העליון מעל כתפו.

כריות אוויר – לא לילדים!

אסור להושיב ילד עד גיל 8 במושב בטיחות מול כרית אוויר פעילה, ומומלץ שלא להושיב כלל ילדים מתחת לגיל 13 מול כרית אוויר.

אנו ממליצים לכם כי בכל שאלה הנוגעת להוראות והדרכות לנהגי צי הרכב תפנו אלינו על מנת שכלל נהגי החברה יעמדו בדרישות הבטיחות וישתמשו במושבי בטיחות בהתאם לדרישות החוק.

כדאי להקשיב לכל טיפ שנותן קצין בטיחות בתעבורה
צרו קשר עם לופו שירותי קצין בטיחות בתעבורה
בטל` 09-7662733  או באמצעות צור קשר

מושבי בטיחות

Comments are closed.

Call Now Button