קצין רכב – הכישורים הדרושים

לופו שירותי ציי רכב, השמת קצין רכב במיקור חוץ, לא כל אחד מתאים להיות קצין רכב. כמו בכל מקצוע, גם כאן נדרשים תכונות וכישורים שיכולים לסייע לאדם להיות מקצועי ומוערך בתחומו, ולבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

קצין רכב – זה צריך לזרום בדם שלך

כמו שנהוג לומר, עבודה של קצין רכב עושים באהבה או שלא עושים בכלל. הדרישה המרכזית מאדם שמעוניין לעבוד כקצין רכב זו האהבה לתחום והנכונות לחיות אותו מסביב לשעון. אז אם בדם שלך זורם גם שמן מנועים, ואם אתה מתרגש מכל רכב שאתה רואה - זו התחלה טובה.

מה אתה צריך כדי להיות קצין רכב טוב?

כדי להיות קצין רכב / קצין בטיחות בתעבורה, רצוי שתהיה מצויד במספר תכונות, שתסייענה לך להתמודד עם המקצוע בצורה טובה ולשלב אותו כחלק מרכזי בשגרת יומך. אז מה אתה צריך כדי להיות קצין רכב טוב?

קצין רכב – הכישורים הדרושים להתאמה לתפקיד

אחריות עליך להיות אחראי מטבעך. קצין רכב נושא באחריות כבדה על כלי רכב, המהווים משאב יקר לחברה. יתרה מזאת, הוא אחראי על חיי הנוהגים ברכבי החברה בכל רגע. במידה ורכב נמצא לא תקין ואינו כשיר לנסיעה, יהיו אלה אחריותך ותפקידך לטפל בו ולהחזירו למצב תקין.

החלטיות לעמוד על שלך זה חשוב כשמדובר בתפקיד כה אחראי. אם לדוגמה מצאת כי רכב כלשהו אינו תקין, עליך להורידו מהכביש מבלי להיכנע ללחץ של הנוהג בו לנהוג ולו פעם אחת עד הכנסת הרכב למוסך. האחריות הינה עליך, ועל כן עליך לעמוד על שלך, ולשמור על התנהלות תקינה של הרכבים במסגרת החוק.

ביטחון עצמי - מכיוון שבתוקף תפקידך תידרש לתת דין וחשבון לבעלי החברה, ולהסביר מדוע נקטת במהלכים מסוימים במסגרת החוק - עליך להיות בעל ביטחון עצמי ויכולת התמודדות במצבי לחץ.

תקשורת בינאישית - אחת מחובותיו של קצין רכב הינה להדריך את הנוהגים ברכבי החברה על תפעול כלי רכב ואופן השימוש בו. כשאדם עולה לרכב לראשונה, באחריותך להדריך אותו ולהסביר לו כיצד להשתמש נכון ברכב שיופקד בידיו. כמו כן, עליך לעדכן את הנוהגים ברכבי החברה בכל הנהלים והחוקים החדשים בתחום התעבורה. חשוב שתדע להעביר את המסרים בצורה ברורה ונעימה, תוך שמירה על תקשורת שוטפת עם כל הנוגעים בדבר.

יכולת טכנית גבוהה כקצין רכב תידרש לסייע לנהגי החברה בכל תקלה או בעיה ברכבם. לפיכך, מן הראוי שתהיה מצויד ביכולת טכנית גבוהה, כך שתדע לאבחן תקלות בעצמך, ולעיתים אף לפתור בעיות קטנות בו במקום. יכולת כזו תחסוך בהוצאות לחברה בה אתה עובד, ותמנע עיכובים ותקלות יומיומיות.

יש לך את זה?

אם כך, זה הזמן לנצל את היכולות הטכניות והדידקטיות שלך ולצאת להכשרה המתאימה. מדובר בקורס הנמשך למעלה משנה ודורש התמסרות לעניין. אם אתה מוכן לכך, תוכל לאחוז בקרוב במקצוע רב משמעות, מאתגר ומלא אחריות.

קצין רכב טוב הוא נכס לחברה המעסיקה אותו

למידע נוסף על קצין רכב הכישורים הדרושים, הכשרה והשמה פנו אל לופו שירותי ציי רכב בטל` 09-766-2733.

או באמצעות צור קשר

קצין רכב – הכישורים הדרושים

Comments are closed.

Call Now Button