הכינו רכבכם לחורף

כשמדובר בהכנת הרכב לחורף, אל תגיעו לרגע האחרון – הקדימו תרופה למכה. לחכות לגשם הראשון משמע לחכות לנזק הראשון. קחו אחריות והגיעו אל החורף עם רכב בדוק ותקין.

הכינו רכבכם לחורף

להתעורר לפני הגשם הראשון...

רבים מאיתנו חוטאים בנקודה חשובה (לעיתים אף הרת גורל), ונוהגים להזניח את הכנת הרכב לקראת החורף. התוצאה עלולה להשתקף כבר בגשם הראשון שמביא עימו תאונות דרכים, שחלקן מסתיימות בהרוגים ובפצועים. לפיכך, מומלץ להתעורר לפני הגשם הראשון ולהתייחס לסיסמה "הכינו רכבכם לחורף" במלוא הרצינות הראויה.

הכינו רכבכם לחורף, זה אומר...

בצעו בדיקה

בצעו בדיקה של צמיגים, מגבים, מצבר, הגה וכל רכיב אחר ברכב, שעלול להישחק במהלך חודשי הקיץ הרבים בהם בורכה ארצנו. רצוי לבצע בדיקה כזו ע"י בעל מקצוע, ולהחליף ולתקן כל מה שנדרש.

שימו לב לצמיגים!

שימו לב לצמיגים! צמיגי הרכב נוטים להישחק בקיץ הישראלי. יש לוודא שעומק החריצים בצמיג יהיה לפחות 3 מ"מ. מצד שני, ודאו כי בדופן הצמיג אין חריצים בכלל – זהו המצב התקין.

הדליקו אורות

הדליקו אורות - החל מה-1 בנובמבר החוק מחייב כל נהג להדליק את אורות הרכב. ודאו מבעוד מועד כי פנסי הרכב שלכם תקינים ונקיים מצידם החיצוני והפנימי, והחליפו נורות שנחלשו.

גם למזגן מגיע

גם למזגן מגיע - מקובל לחשוב שהמזגן בלעדי לקיץ, אבל גם בחורף הישראלי אנחנו עושים בו שימוש, אם בחימום הרכב ואם בהפשרת האדים. שמשה אפופת אדים עלולה להוות גורם לתאונה. לפיכך, יש לבדוק את תקינות מערכת המיזוג לפני שנזדקק לה באופן מיידי.

שימו שמן

שימו שמן – מן הראוי לרענן את שמן המנוע, ולדאוג לשימון חלקים נעים של הרכב.

ועכשיו, כשאתם מוכנים, והחורף הגיע והגשם יורד, אל תשכחו:

סעו לאט

סעו לאט - הנהיגה בחורף היא פעולה שונה מנהיגת קיץ, גם בגלל הבגדים המסורבלים, גם בגלל תנאי הראות הבעייתיים וכמובן בגלל הכבישים הרטובים. הורידו את הרגל מדוושת הגז ותורידו מעצמכם דאגות ונזקים.

שמרו מרחק כפול מהרגיל

שמרו מרחק כפול מהרגיל - שמרו על מרחק כפול מהרגיל מהרכבים שמלפנים ומאחור, בלמו בהדרגה ומנעו נזקים מיותרים והוצאות כואבות.

מאיתנו אין צורך לשמור מרחק!
צרו קשר עם לופו שירותי קצין בטיחות בתעבורה
בטל` 09-7662733 או באמצעות צור קשר

הכינו רכבכם לחורף

Comments are closed.

Call Now Button