הכשרת קצין בטיחות בתעבורה

כישורים והסמכות הדרושים לקצין בטיחות בתעבורה

קצין בטיחות בתעבורה הוא מקצוע הדורש ידע והתנסות מעשית, הנרכשים בהכשרות מתאימות. כדי לצאת לדרך יש להתקבל לקורס קציני בטיחות בתעבורה מטעם התמ"ת - שיהיה בהצלחה!

לא כל אחד יכול להיות קצין בטיחות בתעבורה. כמו בכל מקצוע בעולם, בכדי לעסוק בו דרוש הידע והניסיון המקצועי, שיאפשר לטפל בנושא כך הוא גם תחום קציני הבטיחות בתעבורה.

קצין בטיחות – דרושה הכשרה!

כמעט כמו כל מקצוע אחר - גם לקצין בטיחות בתעבורה דרושה הכשרה. אף אחד מאיתנו לא נולד עם הידע והיכולת לשלוט בניהול ציי רכב, לתחזק צי רכבים גדול, לדאוג לתקינותו עד הפרט האחרון, ולשמור על בטיחות חייהם של הנהגים המשתייכים אליו. את הידע הרב הזה צריך לרכוש.

אין ספק כי גם לכישורים אישיים יש משמעות רבה בהתאמתו של אדם לתפקיד קצין בטיחות בתעבורה. תכונות כמו אחריות, החלטיות, ביטחון עצמי, יכולת טכנית גבוהה, תקשורת טובה עם קהל – יכולות בהחלט לסייע למי שמנתב את דרכו לתחום זה. יחד עם זאת, בכדי לזכות בתואר "קצין בטיחות בתעבורה" לא די בכישורים טובים. כדי לעסוק במקצוע זה, המועמד הראוי צריך לעבור הכשרות שונות. בשלב ראשון עליו לעבור קורס קציני בטיחות בתעבורה מטעם התמ"ת, שיספק לו את הידע התיאורטי וההתנסות המעשית הנדרשים לו כדי לצאת לדרך.

קורס קציני בטיחות בתעבורה מטעם התמ"ת

כאמור, לא ניתן לשמש קצין בטיחות בתעבורה ללא סיום קורס קציני בטיחות בתעבורה מטעם התמ"ת. על מנת להתקבל לקורס זה, המועמד צריך להציג את התעודות/המסמכים הבאים:

  • תעודת סיום 12 שנות לימוד או כתב הסמכה לניהול מוסך.
  • תעודת מכונאי רכב סוג 2 או תעודת הנדסאי מכונות במגמת רכב.
  • רישיון נהיגה C1 ומעלה, המתיר נהיגה על משאית עד 15 טון.
  • תעודת זהות ישראלית.
  • אישור מעבר מבחני התאמה אישיותיים מטעם מכון "אדם מילוא", לפיו המועמד כשיר ורשאי לעסוק בתחום הבטיחות בתעבורה.

מועמד שממלא את כל התנאים שפורטו, יכול להירשם וללמוד בקורס קציני בטיחות בתעבורה של התמ"ת. בסיום הקורס ועמידה בכל מטלותיו, תוענק לו תעודת קצין בטיחות בתעבורה מורשה מטעם מדינת ישראל, ותינתן לו ברכת הדרך.

מזל טוב! כך נולד עוד קצין בטיחות בתעבורה בישראל

למידע נוסף פנו אל לופו שירותי ציי רכב בטל` 09-7662733

או באמצעות צור קשר

הכשרת קצין בטיחות בתעבורה

Comments are closed.

Call Now Button