לחץ אוויר בניפוח צמיגים

טיפ מטעם קצין בטיחות בתעבורה של לופו – יש להקפיד על ניפוח צמיגי הרכב בלחץ אוויר המומלץ ע``י יצרן הרכב. לחץ האוויר משפיע על אורך חיי הצמיג ועל היגוי הרכב ויציבותו

כמה לחץ אוויר צריך לנפח בצמיגים? הנחיות לבדיקה ומילוי לחץ אוויר מטעם לופו - שירותי קצין בטיחות בתעבורה וניהול ציי רכב.

מהו לחץ האוויר הנדרש בניפוח צמיגים?

בעלי רכבים לא תמיד יודעים כמה אוויר צריך לנפח בצמיגים ברכביהם. ישנה הדעה הרווחת הגורסת: 30 PSI בכל הצמיגים. אם כך תשאלו ודאי:  מדוע הוראות היצרן מבדילות בין גלגל קדמי לבין גלגל אחורי? ומדוע  הוראות אלה מבחינות גם בין עומס חלקי לעומס מלא? הסיבה לכך היא, שהרכב מתנהג באופן שונה ככל שמועמס עליו יותר משקל.

כך או אחרת, חשוב להקפיד על ניפוח הצמיגים בלחץ אוויר מתאים, כי יש לכך השפעה על הרכב. לחץ האוויר בצמיגים יורגש  בהיגוי וביציבות הרכב, בעיקר בעת ביצוע עיקולים ובעת בלימה והאצה של הרכב. כמו כן, לחץ האוויר משפיע על אורך חייו של הצמיג, כך שכדאי מאוד לדאוג לכך ולחסוך בהוצאות מיותרות.

כך תמלאו אוויר בצמיגים:

מלאכת ניפוח האוויר בצמיגים אינה מורכבת או מסובכת וכל אחד יכול לבצע אותה בקלות יחסית.

בשלב ראשון יש למצוא את המדבקה עם הפרטים המתאימים. בכל רכב אמורה להיות מדבקה כזו שמפורטים בה פרטי לחץ האוויר המומלצים על ידי יצרן הרכב. הפרטים מוגדרים ביחידות של PSI.

המדבקה עשויה להיות ממוקמת באחד המקומות הבאים: במשקוף של אחת הדלתות, מתחת למכסה המנוע, בתא המטען או בדלת בית מילוי הדלק.

לפני בדיקת לחץ האוויר חשוב לדעת מהי מידת הצמיג שלכם (במדבקה רשומות לעיתים מספר אופציות של מידות צמיג – בדקו זאת). את מידת הצמיג ניתן למצוא חרוטה על גבי הצמיג עצמו או מודפסת על גבי רישיון הרכב. חפשו את הפרט החשוב הזה.

זכרו כי יש להוסיף 10% יותר PSI יחסית להוראות היצרן כאשר הצמיג הינו חם (במצב שלאחר נסיעה).

כדאי להקשיב לכל טיפ שנותן קצין בטיחות בתעבורה

צרו קשר עם לופו שירותי קצין בטיחות בתעבורה
בטל` 09-7662733  או באמצעות צור קשר

לחץ אוויר

Comments are closed.

Call Now Button